Jak ciekawie spędzić czas z dziećmi? Proponujemy dla całej rodziny: niesamowity film przyrodniczy o życiu zwierząt w betonowych dżunglach naszych miast, koncert skrzypcowy dla najmłodszych melomanów, muzeum Podatków (!) i targi kulinarno-lifestylowe.

DZIKIE BESTIE W NASZYM MIEŚCIE?

Miłośnikom natury polecam niesamowitą filmową opowieść o życiu zwierząt w betonowych dżunglach naszych miast „De wilde stad”. Chociaż ulice, tunele i kominy nie wydają się nam tak atrakcyjnymi miejscami jak puszcza czy sawanna, są naturalnym środowiskiem wielu organizmów.

Naszym przewodnikiem po amsterdamskiej „dziczy” będzie kot. Przepięknie pokazany świat, którego na co dzień nie dostrzegamy, zachwyci małych i dorosłych widzów.

Must see! Seanse w wielu miastach, sprawdź tutaj

BEETHOVEN DLA NAJMŁODSZYCH

Odkryjcie przed dziećmi świat muzyki klasycznej. Podczas rodzinnego koncertu „Kwartetten met Beethoven” wysłuchacie kwartetów smyczkowych wielkiego kompozytora wzbogaconych o pełne fantazji obrazy i żartobliwe skojarzenia.

W sam raz dla najmłodszych melomanów – od lat 6! Informacje znajdziesz tutaj 

Polecamy – czytaj artykuły w nowej rubryce „DZIECKO”

KTO WYMYŚLIŁ PODATKI?

Jak ciekawie spędzić czas z dziećmi? Holandia słynie z muzeów. Chyba każda dziedzina życia doczekała się tu swojej ekspozycji. Nawet skarbówka i urząd celny.

Dlaczego musimy płacić podatki? Po co one są? I przede wszystkim: kto to wymyślił? W Belasting en Douane Museum w Rotterdamie dowiecie się tego wszystkiego, cofając w czasie aż o parę tysięcy lat, do czasów piramid i cesarskich pałaców starożytnego Egiptu, który był wtedy centrum finansowym świata.

Na dzieci czeka oczywiście specjalny program i speurtocht z faraonem. Maluchy mogą wczuć się w rolę celników z rotterdamskiego portu albo lotniska. Więcej informacji na stronie muzeum

WITAJCIE W ŚWIECIE WEGE

Interesujecie się wegańskim stylem życia? W weekend odwiedźcie targi VeggieWorld w Utrechcie. Dowiecie się wszystkiego o weganizmie i popróbujecie bezmięsnych smakołyków.

Dzieci zabierzcie ze sobą. Organizatorzy również dla nich mają ciekawe propozycje. Kreatywne rzeźby z warzyw i owoców, pyszne wegańskie gofry z bitą śmietaną albo sushi, a może trochę ruchu podczas warsztatów jogi?

A może wspólnie zrobicie bombę z nasion? Kwiatowa eksplozja w domu gwarantowana. Informacje znajdziesz tutaj

Jest w czym wybierać. Bawcie się dobrze!

autor: Małgorzata Doszczak