Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe ”OSStoja” serdecznie zaprasza na:

uroczystą inaugurację swojej działalności w dniu 12 grudnia 2010 r. w Oss, w siedzibie szkoły sobotniej przy ulicy Oude Litherweg 18.

Część oficjalna dla osob posiadających zaproszenia rozpoczyna się o godzinie 13.00

W godzinach 15.00-18.00 sala jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

W programie grudniowej imprezy między innymi:

  • Kiermasz Świąteczny rękodzieła polskich artystów- profesjonalistów i amatorów (ozdoby choinkowe, dekoracje, kartki, świeczki);
  • występ polskiej wokalistki Iwony Nogalskiei (kolędy i pastorałki);
  • warsztaty dla dzieci i dorosłych – dekorowanie pierników, wykonywanie ozdób świątecznych;
  • wystawa prac plastycznych polskiej artystki mieszkającej w Holandii, Katarzyny Litwin;
  • wystawa fotografii dziecięcych wykonanych przez polską fotograf mieszkającą w Holandii, Anitę Brodę;
  • wystawa prac plastycznych dzieci z polskich szkół w Holandii, nadesłanych na konkurs „Polska Gwiazdka”, zorganizowany przez Stowarzyszenie „OSStoja” przy współudziale Forum Szkół Polskich w Holandii;
  • poczęstunek (kawa, herbata i polskie ciasta świąteczne).

Impreza grudniowa będzie pierwszą zorganizowaną przez Stowarzyszenie OSStoja, będzie ona poświęcona tematyce bożonarodzeniowej.

Uroczystość ta ma na celu zaprezentowanie naszego stowarzyszenia w środowisku lokalnym oraz promocję naszej działalności wśród organizacji, stowarzyszeń i firm holenderskich, które mogłyby być zainteresowane współpracą z nami oraz wspieraniem nas.

Chcemy również ugościć przedstawicieli stowarzyszeń polonijnych.

Nadrzędnym jednak celem jest promocja Polski i budowanie pozytywnego wizerunku Polaka.

Będziemy zaszczycone, mogąc gościć Państwa na naszej grudniowej imprezie.

Z poważaniem,
Zarząd Stowarzyszenia „OSStoja”
Małgorzata Kwiatkowska, Agnieszka Lonska, Joanna Sapała

Internet: Stowarzyszenie OSStoja

  • Co to jest OSStoja?

Stowarzyszenie Kulturalno–Oświatowe „OSStoja” powołałyśmy do życia w marcu bieżącego roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Polaków i osób polskiego pochodzenia mieszkających w okolicy Oss, Północna Brabancja.

Polskie ośrodki polonijne działające w większych miastach są zlokalizowane zbyt daleko, aby rodacy z naszych okolic mogli w pełni korzystać z ich oferty. Chciałybyśmy, aby nasze stowarzyszenie stało się ostoją dla Polaków przebywających w naszym regionie, ale też, aby pomagało w integracji polsko-holenderskiej („Oss to ja, ja to Oss”). Chciałybyśmy również prowadzić działania promujące Polskę oraz zmieniać negatywny wizerunek Polaka, występujący niestety w tym regionie.

We wrześniu otworzyłyśmy prowadzoną przez nasze stowarzyszenie Polską Szkołę oraz Klub Malucha w Oss. Szkoła cieszy się sporym zainteresowaniem – po zaledwie miesiącu działalności mamy już około 20 dzieci w szkole (4-12) i tyle samo w Klubie Malucha (0-4 lata). Założyłyśmy również wirtualną bibliotekę, której zbiory powoli, ale systematycznie rosną. Obecnie jesteśmy w trakcie tworzenia Punktu Informacyjnego i mamy nadzieję, że od stycznia będzie on już sprawnie funkcjonował.

Opublikowane w portalu Polonia.NL 22.11.2010
Wydawca portalu: STEP – Stowarzyszenie Ekspertów Polskich w Holandii. Czytaj o nas